Paliwa

Według badań jednym z najistotniejszych czynników decydujących o popularności stacji jest cena paliw. W krajach Europy Zachodniej to często najważniejszy argument dla kupujących. W Polsce jednak mamy z tym pewien problem, bo wciąż krążą obiegowe informacje, że na stacjach prywatnych oferowane jest paliwo gorszej jakości. Z tego powodu właściciele prywatnych stacji muszą na każdym kroku udowadniać, że oferowane przez nich paliwo ma identyczną jakość, jak to na stacjach koncernowych.

Do każdej prywatnej stacji trafia paliwo w podobnych proporcjach. Jest to mieszanka paliwa z Orlenu, paliwa z Lotosu i paliwa z importu. Paliwa te nie mogą być gorsze od tych sprzedawanych na stacjach koncernowych. Nie jest tajemnicą, że często są one dostarczane bezpośrednio przez jeden z koncernów.

Warto podkreślić, że od początku istnienia Polskich Stacji Paliw HUZAR, na żadnej ze stacji należących do sieci, Państwowa Inspekcja Handlowa nie stwierdziła nieprawidłowości w pobranych próbkach paliw.

Fuel price background and fuel pump station

Jedną z najważniejszych zmian w jakości paliw jest znacząca poprawa ich oddziaływania na środowisko naturalne. Stało się to możliwe m.in. dzięki wycofaniu z obiegu benzyn ołowiowych, a także znacznemu zmniejszeniu zawartości siarki. Bardzo istotną zmianą okazało się wprowadzenie paliw z dodatkiem biokomponentów.

Choć rynek paliwowy zdominowany jest przez dwóch krajowych operatorów, to prywatne stacje funkcjonują, inwestują i rozwijają się. Małe przedsiębiorstwa są niezbędnym elementem funkcjonowania każdego rynku, przez co każdej branży gwarantują utrzymanie konkurencyjności na rynku. Przyszłość prywatnych stacji paliw uzależniona jest bezpośrednio od detalicznego rynku paliwowego. Dzisiaj stacje muszą poszukiwać  skutecznych rozwiązań, które pozwolą im na funkcjonowanie. Jednym z takich rozwiązań jest działanie stacji w takich grupach jak HUZAR. Stacje te szybko dostosowują się do zmieniających się wymogów rynkowych, inwestując w nowe myjni samochodowe, punkty gastronomiczne i hotelarskie oraz kąciki kawowe.